محل تبلیغات شما

جنگل ارسباران

یکی از دیدنی ترین مناطق طبیعی و بکر کشورمان ایران، منطقه ارسباران در استان آذربایجان شرقی است. ارسباران از سمت شمال به رود ارس، از شرق به مشگین شهر و مغان، از غرب به مرند و از سمت جنوب به اوجان می رسد. این خطه جنگلی، میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا است. جایی با چشم اندازی بی نظیر که دست هنرمند نقاش خلقت، گویی قسمتی از بهشت را به نمایش گذاشته است. ارسباران، علیرغم زیبایی های منحصر به فردش، کمتر از دیگر جنگل های ایران شناخته شده است. در این پست میخواهیم شما را هرچه بیشتر جنگل های فوق العاده زیبای ارسباران آشنا کنیم.

جنگل ارسباران
جالب است بدانید ارسباران فقط یک شاهکار طبیعی نیست بلکه جزء آثار تاریخی ارزشمند ایران هم به شما می آید. از جمله بناهای قدیمی و ارزشمندی که در این منطقه وجود دارد میتوان به قلعه بابک، دژ طوماسیاش و یک کلیسای قدیمی اشاره کرد. به همین دلیل به یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری تبدیل شده است. جایی که طبیعت بکر و شگفت انگیزش مسافران و طبیعت دوستان را شیفته خود میکند. به لحاظ تنوع گونه های جانوری نیز، زیست بوم بسیاری از حیوانات است و به منظور جلوگیری از سوء استفاده افراد غیر مجاز، از سال 1350، مورد حفاظت قرار گرفته است.

جنگل ارسباران تبریز
در مورد پوشش گیاهی ارسباران میتوان گفت تنوع گیاهان این جنگل زیاد است و برخی گونه های نادر گیاهی جهان نیز در این جنگل یافت میشود. غالب گیاهان این منطقه ممرز، گردو، بلوط و سرخدار هستند. همچنین حیواناتی مانند خرس قهوه ای، خرس، شغال، روباه، گرگ و پرندگانی مانند عقاب، شاهین و کبک در این منطقه زندگی میکنند.
از آنجاییکه منطقه ارسباران کوهستانی است، کوه های مرتفعی که جنگل بر پهنه آنها قرار گرفته است، مهمترین عناصری هستند که در نگاه اول به چشم میخورند. از بین کوه های این منطقه، به کوه کمتال با 3100 متر ارتفاع می توان اشاره نمود. کوهستانی با دامنه های پر شیب و صعب العبور که البته کمک زیادی به بکر ماندن منطقه کرده است.

طبیعت ارسباران
از آنجایی که آب و هوای این منطقه کوهستانی است، فصل بهار و تابستان بهترین فصل برای سفر به این منطقه است. اما پاییز و زمستان ممکن به علت بارش برف و سرمای شدید منطقه، بازدید از ارسباران، امکان پذیر نباشد.
دسترسی
برای رسیدن به جنگل های ارسباران، باید به شهر تبریز سفر کنید، سپس وارد جاده تبریز به اهر شوید. وقتی از اهر راهی کلیبر میشوید، با کوه هایی پر درخت مواجه میشوید که نشان از رسیدن شما به مقصدتان یعنی جنگل های ارسباران دارد.


جنگل های ایران

جنگل النگدره، نگین سرسبز خطه گلستان

ایستادن برروی ابرها در دل جنگل ابر شاهرود

جنگل ناهارخوران، جنگلی با بیش از 40 میلیون سال قدمت

های ,جنگل ,منطقه ,ارسباران ,کوه ,ارسباران، ,جنگل های ,این منطقه ,در این ,کوهستانی است، ,گونه های

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
آموزش سئو سایت به زبان ساده Markdsbi21 teren نیک ناز,اخبار,عکس,بازیگران,آرایش و زیبایی,مدل,عاشقانه,خنده دار آموزش زبان آلمانی دانلود برای شما حامیان جواد سنگونی قالیشویی در اصفهان | خلیج فارس مجله خبری تخصصی فناوری و کامپیوتر جوشکاری سیار چه کنبیم