محل تبلیغات شما

جنگل حرا
جزیره قشم به عنوان یکی از زیباترین جزایر جنوبی ایران، عجایب منحصر به فردی را در خود جای داده است. از دره ستارگان گرفته تا تنگه چاهکوه همگی از جمله جاذبه های دیدنی جزیره قشم هستند که قطعاً با دیدن آنها شگفت زده خواهید شد. جنگل های حرا نیز نمونه ای از همین جاذبه های طبیعی قشم هستند. این جنگل که عنوان طلای سیاه را به خود گرفته است، زیستگاه درختانی است که ریشه در آب دارند. تا انتهای این پست با من همراه باشید تا شما را هرچه بیشتر با جنگل های حرا آشنا کنم.

جنگل حرا
وسعت جنگل های حرا 22 هکتار است و در حاشیه سواحل خلیج فارس واقع شده. این جنگل ها که یکی از پدیده های کمیاب طبیعی هستند، به عنوان یکی از سرمایه های ملی تحت حفاظت محیط قرار گرفته اند.
نکته قابل توجه در مورد جنگل های حرا این است که درختان این جنگل ها در تمام فصول سال سبز هستند و ارتفاعشان به 3 تا 6 متر میرسد. ویژگی جالب این درختان این است که در طی سالیان متوالی سازگاری خوبی با آب شور دریا برقرار کرده اند. به طوریکه از آب شور دریا تعذیه میکنند و با دفعه نمک اضافی آن را به آب شیرین تبدیل میکنند.
این جنگل به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی، زیستگاه امن و مناسبی برای پرندگان مهاجر از مناطق گرمسیری است. پرندگانی مانند حواصیل هندی، کفچه نوک تیز، سلیم خاکستری و کاکائی از جمله پرندگانی هستند که ای جنگل را به عنوان مقصدی برای مهاجرت انتخاب میکنند.

گونه های پرندگان جنگل حرا
سطح آب در جنگل حرا در روزهای عادی در حدود 1.5 متر است. اما در زمان مد دریا، درختان جنگل، زیر آب میروند و هجوم ماهی ها در این حالت، جنگل را به فضای مناسبی برای ماهیگیری تبدیل میکند. حالت جزر و مد دریا هر 6 ساعت یکبار اتفاق می افتد.
قایق سوای بر سطح آب جنگل حرا، یکی از مفرح ترین تفریحاتی است که اکثر گردشگران حداقل یکبار امتحان میکنند. علاوه بر آن مشاهده خیل عظیم پرندگان مهاجر میتواند ساعت ها شما را سرگرم لذت بردن از زیبایی های طبیعت کند. جالب است بدانید این جنگل ها با عنوان ذخیره گاه زیست کره در سازمان یونسکو به ثبت رسیده اند.

قایق سواری در جنگل حرا
از آنجایی که جزیره قشم به خط استوا نزدیک است و آب و هوای گرمی دارد، بهترین زمان سفر به این جزیره و بازدید از جنگل های حرا، از ابتدای فصل پاییز تا اواسط اردیبهشت ماه است. 
آدرس
هرمزگان، بین بندر خمیر و قشم، در فاصله 60 کیلومتری غرب شهر قشم، تنگه خوران، بین جزیره قشم، جاده جنگل حرا


جنگل های ایران

جنگل النگدره، نگین سرسبز خطه گلستان

ایستادن برروی ابرها در دل جنگل ابر شاهرود

جنگل ناهارخوران، جنگلی با بیش از 40 میلیون سال قدمت

جنگل ,های ,آب ,حرا ,جزیره ,ها ,جنگل های ,این جنگل ,است که ,را به ,های حرا

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
معرفی کالا فروشگاهی شعبانی قیمت فروش کاغذ دیواری رینگ لایت یا نور حلقوی چیست و چه کاربردی دارد؟ seo rashid بزرگترین مرکز خرید فیلم در ایران دیدار کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. حفاظ ثامن خرید اینترنتی