محل تبلیغات شما

یکی از پر طرفدار ترین مقاصد گردشگری شمال ایران، جنگل الیمستان است. جایی که به دور از دغدغه های روز مره فرصتی برای لذت بردن از طبیعت بکر و نفس کشین در هوای پاک را میدهد.
بدون شک سفر به جنگل و سپری کردن یک شب در دل جنگل یکی از جذاب ترین ایده ها در سفر به شهرهای شمالی ایران است. در این پست میخواهیم به شما بگوییم جنگل الیمستان کجاست و چگونه میتوان به این جنگل زیبا سفر کرد. تا آخر این پست با ما همراه باشید.

جنگل الیمستان

جنگل الیمستان
جنگل الیمستان یکی از صدها جاذبه گردشگری ایران زیبای ماست. برای دسترسی به جنگل الیمستان، باید وارد جاده پر پیچ و خم هراز شوید. جاده ای که هر تکه از مسیرش به جاذبه زیبا در دل طبیعت ختم میشود. برای رسیدن به جنگل الیمستان باید در اواسط جاده هراز وارد یکی از مسیرهای فرعی بشوید و راه را ادامه دهید تا به بهشت زیبایی به نام الیمستان برسید. سپس مسیر جنگل را پیاده ادامه دهید تا درختان سر به فلک کشیده را از نزدیک ببینید و از هوای پاک لذت ببرید.
 الیمستان نام جنگلی بکر و رویایی است که در نزدیکی روستایی با همین نام قرار گرفته است. با ورود به جنگل الیمستان با منظره زیبای کوه دماند و انبوه درختان سرسبز و دشت های پر از گل مواجه میشوید. جایی که زبان به تحسین خالق زیبایی های جهان هستی باز میشود.
این جنگل زیبا محل رویش گیاهی به نام الیما است که در بهار و به ویژه اردیبهشت ماه در جنگل به وفور دیده میشود. گیاهی که شبیه پیازچه است و در کنار جوی آب میروید. به همین دلیل، جنگل، الیمستان نام گرفته است.
جنگل الیمستان، مناسب تریم فضا برای پیاده روی و لذت بردن از زیبایی های طبیعت است. جایی که میتوان به دل جنگل زد و ساعت ها در میان درختان به دور از دغدغه های روز مره و آلودگی هوا، به قدم زدن پرداخت. زیبایی هایی که نه تنها تمام نمیشود بلکه هر لحظه بر تعداد آنها افزوده میشود. 
زیبایی های چشم نواز این جنگل، نه تنها گردشگران، بلکه توجه عکاسان را نیز به خود جلب کرده است. بطوریکه بسیاری از عکاسان برای ثبت زیبایی های این جنگل، کیلومترها راه را طی میکنند تا بتوانند تصاویر روح نواز و فرح بخش جنگل الیمستان را با دوربین خود ثبت و ماندگار کنند.

جنگل الیمستان در بخش کوهستانی واقع شده است. از این رو دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است. بهعترین زمان سفر به این جنگل بی نظیر در ابتدای بهار تا انتهای تابستان است. البته پاییز نیز، برگ های هزار رنگ درختان، زیبایی منحصر به فردی را به نمایش میگذارند. زمستان جنگل یکدست سفید پوش میشود و زیبایی اش دوصد چندان خواهد بود.

جنگل الیمستان در کوهستان
راه دسترسی

برای رسیدن به جنگل الیمستان باید از آمل به کیلومتر 20 و یا از تهران، به كیلومتر 140 جاده هراز بروید و با دیدن تابلوی امامزاده قاسم یا امامزاده لهاش به جاده فرعی سمت راست وارد شوید. در اوایل این فرعی به یک دو راهی می رسید كه باید راه خود را از جاده سمت چپ ادامه دهید. پس از حدود 7 کیلومتر رانندگی در جاده آسفالته باریک و پر پیچ و خم به روستای لهاش و پس از ادامه مسیر در 5 كیلومتر جاده خاكی به روستای الیمستان می رسید. در اینجا باید از ماشین پیاده شده و از روستا بگذرید تا به جنگل وارد شوید.
آدرس

استان مازندران، 52 کیلومتری شهرستان آمل


جنگل های ایران

جنگل النگدره، نگین سرسبز خطه گلستان

ایستادن برروی ابرها در دل جنگل ابر شاهرود

جنگل ناهارخوران، جنگلی با بیش از 40 میلیون سال قدمت

جنگل ,الیمستان ,های ,جاده ,زیبایی ,میشود ,جنگل الیمستان ,به جنگل ,زیبایی های ,یکی از ,جایی که

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
فروش آنلاین کاغذ دیواری سه بعدی دانلودستان باربری تهران آوینا دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. قالی ایرانی میری حداقل یه نگاهم به محصولات بنداز تو بهترین خرید رو از ما داشته باش اخبار سایت بلگ بیست nadiaborhan دانلود فیلم