محل تبلیغات شما

جنگل ناهار خوران

یکی از بی نظیر ترین مراتع سبز شمال کشور، جنگل ناهارخوران است که در جنوب شهر گرگان با مساحت 300 هکتار واقع شده. این جنگل تفرجگاه اصلی شهر گرگان محسوب می شود.جنگل ناهارخوران دارای طبیعت زیبا و دلنشین است که چشم هر بیننده ای را به خود مات و مبهوت می کند.قدمت آن به 40 میلیون سال میرسد و بخشی از جنگل های ارزشمند هیرکانی محسوب می شود. این منطقه با نام پارک جنگلی ناهارخوران نیز شناخته می شود و جذابیت های گردشگری بسیاری دارد.

پارک جنگلی ناهارخوران

علت نام گذاری این جنگل

این منطقه در گذشته بر سر راه مسیر بازگشت حجاج و یا زائران حرم امام رضا ع واقع شده بود. این کاروان ها از جنوب کوه های گرگان به  زیارت می رسیدند در اینجا مدتی استراحت می کنند و آشنایان آن ها برای استقبال در این منطقه به بازدید آن ها می آمدند. و در این منطقه برای صرف ناهار تقف می کردند و به همین علت این منطقه به ناهارخوران معروف شده است.

دیدنی ها و تفریحات

رودخانه زیارت:رودخانه زیارت که سرچشمه گرفته از ارتفاعات روستای زیارت می باشد تنها رودخانه پارک جنگلی ناهارخوران به حساب می آید . این چشمه با طولی حدود 40 کیلومتر جریان دارد. رودخانه زیارت به عنوان یکی از منابع آب شهر گرگان محسوب می شود.

طبیعت جنگل ناهارخوران

چشمه: این پارک جنگلی دارای چشمه های فراوانی است. سفید چشمه  از معروف ترین چشمه ها در ارتفاعات ناهارخوران است. در اطراف این چشمه را سنگ چینی کردند تا استفاده از آب آن راحت باشد. در سالهای اخیر حجم این چشمه کاهش یافته است اما همچنان یکی از دیدنی های ناهارخوران به حساب می آید.

تپه بابا طاهر

در مجاورت بلوار ناهارخوران تپه ای به نام بابا طاهر وجود دارد که اهالی و گردشگران بر بالای آن می روند و به تماشای زیبایی های این منطقه و اطراف آن را می نشینند.

ناحیه پارادایز

در بخشی از این پارک زیبا ناحیه ای به نام پارادایز وجود دارد.که در آن رستوران ها شهربازی مکان های اقامتی و بازارچه خرید و دیگر امکانات قرار گرفته است.

جنگل های مصنوعی 

در مجاورت بلوار ناهارخوران جنگل مصنوعی با درختان کاج وجود دارد

جنگل نوردی: پیاده روی در میان درختان بلند قامت بسیار لذت بخش است 

کوهنوردی:در ناهارخوران مناطق بلندی وجود دارد که دوستداران کوه نوردی می توانند در آن زمانی را برای کوهنوردی و کوهپیمایی اختصاص دهد. در این بخش امکان بازدید از سفید چشمه نیز وجود دارد و میتوان با تماشای مناظر اطراف جنگل لذت برد. بخش مرتفع ناهارخوران حدود 450 متر ارتفاع از سطح دریا دارند اما در بعضی نقاط این ارتفاع به 700 الی 900 متر هم می رسد.

در غرب و جنوب غربی ناهارخوران ارتفاعات مورد استفاده کوهنوردان وجود دارد که اصلی ترین مسیر برای صعود به سفید چشمه و ارتفاعات بالاتر است. ارتفاعات ناهارخوران دارای راه پله ههای قدیمی و سنگی هستند که دسترسی به آن آسان تر است

آدرس

گلستان، گرگان، 8 کیلومتری مرکز شهر گرگان


جنگل های ایران

جنگل النگدره، نگین سرسبز خطه گلستان

ایستادن برروی ابرها در دل جنگل ابر شاهرود

جنگل ناهارخوران، جنگلی با بیش از 40 میلیون سال قدمت

ناهارخوران ,جنگل ,های ,چشمه ,منطقه ,ها ,وجود دارد ,این منطقه ,می شود ,دارد که ,این چشمه ,مجاورت بلوار ناهارخوران ,پارک جنگلی ناهارخوران

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
آموزش مجازی خیاطی از مبتدی تا پیشرفته مریم سادات طرح های گرافیکی و پروژه های دانشجویی داهنگ آصاد بزرگ منش موضوعات جدید کسب و کار های آنلاین طراح سایت مفید نوشته ملی پیامک