محل تبلیغات شما


در این پست قصد داریم به یکی دیگر از جنگلهای زیبا با طبیعتی بکر و سرسبز سفر کنیم.  جنگل ابر شاهرود جنگلی با طبیعتی بی نظیر که هر بیننده ای را شیفته خود میکند و لذت ایستادن بر روی ابرها را برایتان مهیا می کند.

جنگل ابر شاهرود
یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری شهرستان شاهرود جنگل ابر شاهرود می باشد. این جنگل محل اتصال زمین و آسمان است و درختان از ابرها عبور کرده اند. این مناظر خیره کننده چشم هر بیننده ای را به خود جذب می نماید. از جمله ویژگیهایی که باعث جذب گردشگران به این جنگل شده است ارتفاع زیاد این جنگل از سطح دریا، چشمه های فراوان و پوشش گیاهی بسیار متنوع می باشد. 85 گونه گیاهی در کنار دیگر گونه های کمیاب گیاهی، این جنگل را به موزه ای طبیعی و خاص تبدیل کرده است. همچنین در این منطقه گیاهان دارویی زیادی پیدا می شود. گونه های جانوری مختلفی که در این جنگل زندگی می کنند عبارتند از: خرس قهوه ای،گرگ،پلنگ،خوک وحشی،شغال،روباه،خرگوش کل و بز، شوکا و مار. و همچنین محل زندگی پرندگانی چون :کبک، کبوتر جنگلی، بلدرچین،عقاب جنگلی، کرکس، شاهین، فاخته و قرقاول میباشد.
بهترین زمان سفر به این جنگل در شش ماه اول سال یعنی در فصل بهار و تابستان می باشد.

جنگل ابر شاهرود
جاذبه های دیدنی جنگل ابر
جاذبه‌های مسیر جنگل ابر
در مسیر رسیدن جنگل ابر باید از شهر شاهرود بسطام و روستای ابر عبور کرد که این مسیر دارای جاذبه های دیدنی زیادی همچون مجموعه بایزید بسطامی و آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی می باشد.
کوهنوردی و جنگل‌نوردی
برای رسیدن به جنگل ابر حتما باید پیاده روی کرد و در بعضی مناطق نیز جنگل نوردی و کوهنوردی نیاز است، که قطعا برایتان لذت بخش خواهد بود.
آبشارها و چشمه‌سارها
دو نا از معروف ترین آبشار های این جنگل آلوچال و شرشر می باشد و از معروفترین چشمه سار های این منطقه می توان چشمه ترش و چشمه قطری را نام برد که چشمه ترش محلی برای کمپ و اقامت نیز میباشد.

آبشار آلوچال جنگل ابر شاهرود
روستای شیرین‌آباد
از داخل جنگل تا روستای شیرین آباد مسیری به طول 7 کیلومتر پیاده روی لازم است.  این روستا به اندازه ای زیبا است که ارزش این پیاده روی را دارد.
آدرس
سمنان، شهرستان شاهرود، 45 کیلومتری شمال شاهرود، روستای ابر.


جنگل های ایران

جنگل النگدره، نگین سرسبز خطه گلستان

ایستادن برروی ابرها در دل جنگل ابر شاهرود

جنگل ناهارخوران، جنگلی با بیش از 40 میلیون سال قدمت

جنگل ,های ,ابر ,چشمه ,شاهرود ,ای ,این جنگل ,جنگل ابر ,می باشد ,پیاده روی ,ابر شاهرود

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
موکاپ لایه باز تراکت میلانو مجله آموزشی نهان cakenet موضوعات مختلف Farsan-Pnu-Student-Services پیپ ملی / پیپ تاباک لباس کار و تجهیزات ایمنی مهدی آردم jikoti اخبار سایت بلگ بیست