محل تبلیغات شما

 

جنگل النگدره،جنگلی کمتر شناخته شده آن سوی شهر های شمالی

شهرنشینی و دغدغه هایش آنچنان مردم این روزگار را به خود مشغول ساخته که از طبیعت و زیبایی هایش که تماماً هنر نقاش طبیعت است غافل شده اند. یکی از این جلوه های خلقت پارک جنگلی النگدره در استان گلستان است. این پارک جنگلی که در 5 کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان واقع شده است در مسیر ناهار خوران قرار دارد و همه ساله پذیرای بسیاری از دوست داران طبیعت بکر جنگلی است. مساحت پارک النگدره 5 کیلومتر است و یکی از وسیعت ترین پوشش های گیاهی خطه همیشه سرسبز گلستان به شمار می آید.

جنگل النگدره 

آب و هوای این پارک جنگلی، کوهستانی است و معمولاً 10 درجه از هوای مناطق شهری همجوارش خنک تر است. بهشتی چهارفصل که در هر فصل زیبایی های منحصر به فردی را پیش روی گردشگران به نمایش میگذارد. در بهار عطر شکوفه ها مسافران را سرمست میکند. در تابستان نسیم خنک و مه غلیظی در سراسر این جنگل جریان دارد. پائیزش هزار رنگ است و زمستانش از سفیدی برف پوشیده است.

پاییز در جنگل النگدره

درختان بومی همچون انجیلی، ممرز، توسکا، لرگ، افرا، بلوط و بید، پوشش گیاهی جنگل الگدره را تشکیل داده اند. این پوشش گیاهی در نوع خود یکی از کامل ترین و گسترده ترین پوشش های گیاهی در این منطقه است.

جاذبه های جنگل النگدره

در میان جنگل تنها صدای که به گوش میرسد صدای آب و آوای دلنشین و گاه و بی گاه پرندگان است. چشمه بسیار زیبای قلاشی که از وسط جنگل النگدره میگذرد نه تنها سکوت جنگل را شکسته بلکه زیبایی آن را چندین برابر کرده است. همچنین از دیگر جاذبه های نزدیک به جنگل النگدره، محوطه تاریخی النگه است که در فاصله کوتاهی از جنگل قرار گرفته است

 مسیر دسترسی به جنگل النگدره

اگر بخواهید از شهر گرگان به سمت جنگل النگدره بروید باید از خیابان ولیعصر با شالیکوبی عبور کنید و وارد مسیر بلوار ناهارخوران شوید در سمت فرعی راست منطقه ای مسی به نام سروش یا سروش جنگل واقع شده است پس از عبور از این منطقه وارد جنگل النگدره میشوید.

مسیر دسترسی جنگل النگدره


جنگل های ایران

جنگل النگدره، نگین سرسبز خطه گلستان

ایستادن برروی ابرها در دل جنگل ابر شاهرود

جنگل ناهارخوران، جنگلی با بیش از 40 میلیون سال قدمت

جنگل ,های ,النگدره ,پوشش ,پارک ,گیاهی ,جنگل النگدره ,است و ,یکی از ,که در ,النگدره در

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
کولر گازی اجنرال اینورتر آنلاین سیستم تولید و پخش برند MOHER آپشن خودرو | گندم کار کاوشگران اسرار ایران باستان ماه کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. خرید انواع تخت دو نفره پوستر سه بعدی جدید برای آرایشگاه خرید اینترنتی ارزان سرا